+48 508 874 359 zdanecki@interia.pl

LIBRARS

Charakterystyka systemu zdalnego odczytu wodomierzy oraz specyfikacja techniczna

Terminal odczytowy

W skład wchodzą:

– Tablet z systemem operacyjnym Android

– Skaner radiowy SWGP

– Głowica konfiguracyjna

– Komplet anten umożliwiający odczyt danych w systemie „walk-by” oraz „drive by”

Wykorzystując wysoką moc obliczeniową współczesnych urządzeń, możliwe jest wykonywanie jednorazowo ponad 5000 odczytów. Ergonomiczne i trwałe wykończenie całego zestawu zapewnia komfortową pracę każdemu użytkownikowi.

 

Funkcjonalność systemu

– Bieżące oraz historyczne stany wodomierzy z ostatnich 12 miesięcy

– Generowanie raportów z profilu użytkownika, trasy odczytowej itp

– Ewidencja alarmów powstałych u użytkownika z ostatnich 12 miesięcy w tym:

– alarm o wycieku oraz ilości dni, w których wystąpił; – alarm o przepływie wstecznym;

– alarm o demontażu modułu radiowego;

– alarm o obecności pola magnetycznego w okolicy wodomierza;

– alarm o niskim stanie baterii.

 

Aplikacja mobilna LIBRARS

Aplikacja mobilna LIBRARS służy inkasentowi do wykonywania odczytów w terenie oraz bezpośrednią interpretację uzyskanych wyników. Dzięki przejrzystemu systemowi kontroli dostarczonych lokalizacji, natychmiastowo otrzymujemy informację, które liczniki zostały już odczytane a które jeszcze nie, co znacznie przyspiesza realizację odczytu oraz zapewnia płynność poruszania się w terenie. Ponadto po zakończeniu zadania inkasent ma możliwość przesłania uzyskanych wyników do portalu w celu ich dalszego wykorzystania.

Zarządzanie i archiwizacja danych

Odczyty dokonywane przez inkasenta natychmiast trafiają do systemu LibraRS, który służy do zarządzania, archiwizowania oraz analizy uzyskanych danych. Dane zgromadzone na platformie LibraRS można generować w niemalże dowolnym formacie, co czyni ją kompatybilną z większości systemów bilingowych oferowanych na rynku polskim. LibraRS zbiera dane oraz buduje profile rozbioru wody dla każdego odbiorcy od momentu montażu wodomierza z modułem radiowym, do chwili całkowitego wykorzystania baterii zasilającej. Ponadto program ten wyposażony jest w opcję filtrowania różnego typu parametrów, co pozwala na łatwe i szybkie wyszukiwanie nieprawidłowości związanych z wykorzystaniem wody przez końcowego odbiorcę.